امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه فریم ورک های PHP
هنگامی که یک برنامه نویس PHP می خواهد از کد نویسی خالص (PHP pure) دست بردارد و با یک مرحله پیشرفت، از یک فریم ورک PHP استفاده کند معمولا در چندراهی سختی برای انتخاب یک فریم ورک از بین فریم ورک های متعدد PHP قرار می گیرد.
هدف از این نوشته تنها بیان ویژگی های فریم ورک های معروف PHP است و انتخاب بهترین فریم ورک با شماست [تصویر:  1f642.svg]
Codelgniter
مهم ترین خصوصیت فریم ورک کد ایگناتر ساده بودن یادگیری آن و همچنین توسعه نرم افزار توسط آن است. همچنین لایبریهایی جهت سهولت کار با آن وجود دارد.

Zend framework
فریم ورک زند یکی از فریم ورک خوب برای شرکت هاست. معمولا شرکت ها به خاطر اعتبار آن، ترجیح می دهند از این فریم ورک استفاده کنند. این فریم ورک ویژگی ها و جذابیت های خاصی برای توسعه دهندگان شرکتی دارد.

Yii framework
فریم ورک Yii بهترین ویژگی ها و بیشترین سرعت را بین فریم ورک های مختلف داراست. بررسی ها نشان می دهد فریم ورک Yii یکی از امن ترین فریم ورک های PHP است همچنین توسعه دهندگان PHP نیز در نظرسنجی ها این موضوع را تایید کرده اند.

Symfony framework
از ویژگی هایی که این فریم ورک را دوست داشتنی می کند قابلیت امن کردن برنامه است. این فریم ورک می تواند برنامه به شکلی کد کند که قابل توسعه باشد. این فریم ورک به خاطر امن کردن برنامه معروف است.

CakePHP framework
فریم ورک Cacke با استفاده از ویژگی های بسیارش موجب تسهیل فرآیند برنامه نویسی می شود.

این بررسی قاعدتا آن چنان جامع نیست که بتوان بر اساس آن یک فریم ورک را انتخاب کرد. ولی من با توجه به تحقیقاتی که داشتم فریم Yii را انتخاب کردم. این فریم ورک با این که از بقیه فریم ورک ها جوان تر است ولی به خاطر ویژگی هایش (سرعت، امنیت و حرفه ای بودن) بسیار بیشتر از سایر فریم ورک ها رشد کرده است.
بعد از بررسی فریم ورک ها بد نیست به نمودار میزان استفاده کنندگان هر کدام از آنها نگاهی بی اندازیم

و این هم نمودار سرعت پاسخ دادن فریم ورک ها در حالت عادی و با استفاده از کش (Cache)
تو را مرور می کنم به تکرار؛

تا خاموشی ام، نشان از فراموشی ام نباشد ...
پاسخ
 سپاس شده توسط admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان