امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه نویس خائن !
حدود یک ماهی هست که به شرکت جدیدی رفتم و تو این مدت شرکتهای خیلی زیادی رو برای مصاحبه رفتم و متاسفانه شرایطی رو میبینم که به شدت ناراحتم کرده.

متاسفانه اکثر برنامه نویسان ایرانی اصلا شخصیت و جایگاه خودشون رو نمی دونند و حاضرند با هرشرایط و هر حقوقی کار کنند.
کارفرما ها وشرکت ها هم با دیدن این شرایط هرروز گستاخ تر از قبل میشند.

اشخاصی که با عرض معذرت شرایط زیر را رعایت نمی کنند یک برنامه نویس خائن نسبت به خودشون، خانواده شون ، برنامه نویس های دیگر و .. هستند. [تصویر:  sleepy.gif]

چند تا نکته به نظرم میاد که رعایتش باعث میشه شرایط کاری یک برنامه نویس، طراح سایت، گرافیست و ... شرایط بهتری داشته باشند.
1- مرخصی ها :
متاسفانه اکثر شرکتها با مرخصی قانونی مشکل دارند و اجازه نمیدن شخص 30 روز در ماه از مرخصی قانونی و استحقاقی خود استفاده کند و فکر میکنند شما باید مثل ربات حتی اگه شده جمعه هم باید براشون کار کنید چون همیشه کارشون عقبه! 
2- اضافه کار :
متاسفانه اکثر شرکتها اضافه کار اجباری دارند که نصف اونها حتی اضافه کار هم پرداخت نمی کنند و باید به صورت رایگان برای آنها کار کرد! 
برنامه نویسی و شغل های مرتبط باور کنید جزء شغلهای سخته و اینکه صرفا یک جا مشغول به کار شدید به این معنی نیست که قهرمان جام جهانی شدید [تصویر:  biggrin.gif] 
به خودتون وقتتون خانواده تون اهمیت بدید
3- حقوق های پایین : 
متاسفانه دیده میشه بعضی ها یه جا استخدام میشن با حقوق پایین و از ترس بیکار شدن با همون شرایط ادامه میدن.
حقوق پایین برای تازه کارها و کسایی که تجربه ندارند اما اگر کار یاد گرفتید و پیشرفت مناسبی داشتید حقوق هم باید متناسب با پیشرفت افزایش پیدا کنه.
حقوق 2 تومن حقوق زیادی نیست مگر اینکه از زندگی در شهرهای بزرگ خبر نداشته باشید و یا از پول بدتون میاد!
4- محیط کار استاندارد :
یکی از مواردی که شاید اصلا به چشم نیاد یه محیط کار استانداره! من شخصا متاسفانه یه جا دوسال کار کردم به علت محیط نامناسب کلیه درد شدید و گردن درد شدید گرفتم که الان هم درگیرشم!
حتما یه میز، صندلی و مانتیور استاندارد داشته باشید. با هر شرایطی و هرجایی کار نکنید که بعدا 10 برابر اون مبلغ رو هم خرج خودتون کنید دیگه سلامتی تون رو نمیتونید برگردونید!
5- پیشرفت شغلی: 
حتما جایی که کار میکنید باید پیشرفت شغلی برایتان داشته باشد یعنی بعد از 2 سال شما هم تکنولوژی های جدیدی یاد گرفته باشید و هم در پروژه های خوبی مشارکت کرده باشید.
این مورد رو واقعا جدی بگیرید. در یک شرکت نمونید که وردپرس میزنه و بعد چند سال چشم باز کنید ببینید ای دل غافل هیچ پیشرفتی نداشتید و الان یه دختر 21 ساله با نصف حقوق شما و یه عشوه بیاد شغلتون رو از شما بگیره [تصویر:  biggrin.gif]
برنامه نویس پیشرفت نکرده یه برنامه نویس مرده است! یاد گرفتن تکنولوژی های جدید در برنامه نویسی با کسی شوخی نداره و مثل یه سیل میمونه اگه باهاش همراه نشدید شما رو میبره با خودش!
6- ارزش قائل شدن به شغل خود:
یه برنامه نویس Full Stack در مقایسه با یه پزشک عمومی فکر میکنید چقدر حقوق میگیره؟
برنامه نویسی که سالها هرروز یه چیز جدید یاد گرفته و اندازه چند پزشک مطالعه کرده و تکنولوژی های جدید بلده
اما تقریبا اندازه یه پزشک دون پایه حقوق میگیره با چندین سال زحمت بیشتر و داغون کردن سلامتیش! در آخر هم اون دکتر شما نهایتش مهندس! [تصویر:  biggrin.gif]

در آخر شما رو به دیدن سخترانی دوست عزیزم مهندس عباسی میکنم:
تولید نرم افزار / مشکلات برنامه نویس ها
لطفا قبل از ارسال هرگونه پست قوانین سایت را مطالعه کنید.
----
وب سایت میثم محمودی
پاسخ
 سپاس شده توسط farhadhp
زیاد سخت نگیر اینام به مرور زمان درست میشه.

راستی میثم جان چرا خودت شرکت نمیزنی ؟ Big Grin

+ بعد نوشت: سرویس آپارات بشدت مزخرف و کنده که نتونستم درست و حسابی ویدیو رو ببینم؛ مشکل سرعت نت هم ندارم! کاش تو یوتیوب بود!
پاسخ
 سپاس شده توسط admin
(2017/05/30، 04:35 PM)farhadhp نوشته است: زیاد سخت نگیر اینام به مرور زمان درست میشه.

راستی میثم جان چرا خودت شرکت نمیزنی ؟ Big Grin

+ بعد نوشت: سرویس آپارات بشدت مزخرف و کنده که نتونستم درست و حسابی ویدیو رو ببینم؛ مشکل سرعت نت هم ندارم! کاش تو یوتیوب بود!

باید این مسائل حل بشه و برای حل شدن هم باید از یه جایی شروع بشه. طرف داره از همراه اول پروژه میگیره به مبلغ چند میلیارد بعد میاد ماهی چند میلیون به چند نفر میده اونم با کلی منت!
اون بنده های خدا هم فکر میکنند این داره بهشون لطف میکنه غافل از اینکه مدیر اون شرکت چند صد میلیون میره تو جیبش و یه بخش کوچیکی میره تو جیب این بنده های خدا و کل زحمت رو هم اینا میکشن!

الان خیلی از شرکت های برنامه نویسی پول های کلان سود میکنند و حداقل پولها رو میدن به برنامه نویس ها  Dodgy

برای شرکت زدن سه نکته مهم نیازه به نظر من
 یکی حداقل سرمایه چند صد میلیونی و دومی تجربه و تخصص و سومی هم داشتن یا تشکیل تیم خوب
که من فعلا هیچ کدوم رو ندارم  Big Grin
----
وب سایت میثم محمودی
پاسخ
 سپاس شده توسط farhadhp
برای سومی من پایه‌ام Big Grin

ایشالا همه گزینه‌هایی که گفتی در آینده برات جور میشه :-) اونوقت شمام چند برنامه نویس جمع میکنی با حداقل حقوق ازشون کار میکشی Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط admin
(2017/05/31، 06:06 AM)farhadhp نوشته است: برای سومی من پایه‌ام Big Grin

ایشالا همه گزینه‌هایی که گفتی در آینده برات جور میشه :-) اونوقت شمام چند برنامه نویس جمع میکنی با حداقل حقوق ازشون کار میکشی Big Grin

آره بعید نیست به خدا! این پشت میز نشستن ها آدم رو تغییر میده  Big Grin
----
وب سایت میثم محمودی
پاسخ
 سپاس شده توسط farhadhp

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان